Rezidence Ševcovská - nový projekt v samotném centru Zlína

25.11.2020

Společnost ST Development představuje svůj nový projekt Rezidence Ševcovská. Projekt se orientuje na rezidenční byty v centru města Zlína a nachází se nedaleko od obchodního centra Zlaté Jablko. Pro společnost ST Development je Rezidence Ševcovská vstupním projektem do statutárního města Zlína. I nadále tak má zájem pokračovat v okrese Zlín, etablovat se chystaným projektem v Otrokovicích a vyhledávat další investiční příležitosti v lokalitě města Zlína.

U Rezidence Ševcovská se bude jednat o členitý projekt, který je zasazen převážně v bytové zástavbě. V současnosti se jedná o stávající komerční objekt, kde se nachází několik obchodů, fitness centrum a kanceláře. Dále se zde nachází vysoký 13-patrový bytový dům a nižší bytová zástavba. "Tento projekt je založen na částečné demolici a vydemolování zbytku objektu na úroveň hrubé stavby. Následně se bude jednat o částečné přístavby dvou objektů. Přístavbu jedné části a přístavbu luxusnější části. Označujeme to jako část A a část B. V části A se budou nacházet v přízemí  komerční prostory, od druhého patra nahoru až do pátého patra budou bytové jednotky s koncepcí 1+KK, 2+KK a 3+KK.Každý z bytů bude mít balkon, terasu nebo lodžii. V podzemí objektu jsou nachystané jak sklepy, tak skladovací prostory o výměře kolem 20ti metrů čtverečních. Cílíme tak například na právníky, účetní či e-shopy, kteří  potřebují uskladnit své věci,"  říká jednatel společnosti ST Development Petr Kvapil. 

Celkem projekt nabídne třicet dva bytů, dva komerční prostory, šest garáží, jednu dvougaráž, třináct krytých stání, sklepní kóje pro byty, deset skladovacích prostor, jedno garážové stání pro motorky a devět veřejných stání.

Výtahem přímo do svého bytu

Menší objekt část B nabízí čtyři patra. V přízemí je pouze zázemí, jedno parkovací místo a výše tři třípokojové byty nad sebou. U tohoto objektu je kladen důraz na soukromí. "Výtah vede přímo do bytu majitele, tyto tři byty tak mají separátní výtah. Majitelé těchto třípokojových bytů kolem sebe navíc nebudou mít žádné sousedy. Z jedné strany je objekt situován na stávající zástavbu a mezi tím budou dvě stěny a izolace. Z druhé strany nejsou žádní další sousedé. Každý z těchto bytů má francouzská okna, terasy a čistou podlahovou plochu přes osmdesát metrů čtverečních​​​​​​​" doplňuje Petr Kvapil.

V duchu funkcionalismu

Celkový záměr projektu je založen na designu, zasazeném do zlínského funkcionalismu. "V projektu se zaměříme na čistou bílou fasádu, okna v dřevěném designu a vysoký standard v podobě např. kalibrovaných obkladů a značkové sanitární keramiky. Následné detaily budou realizovány firmami, které máme již roky osvědčené z předchozích developerských projektů. Samozřejmostí bude možnost úplné individualizace standardu, který v nejbližší době doladíme a budeme prezentovatV rámci individualizace si klienti  budou moci vymyslet to, co budou chtít a zároveň všechny požadavky vyřešit na jednom místě. Když si tedy klient vybere něco jiného či specifického, tak bude mu připraveno a zkalkulováno individuální řešení. Zajímavostí projektu budou extenzivní zelené střechy, se kterými máme již zkušenost z předchozího projektu Q.City" dodává Petr Kvapil. 

80% jednotek stále ještě k dispozici

Od listopadu je možné si jak byty, tak komerční prostory rezervovat. Zahájení výstavby je v plánu po novém roce s tím, že je na tento projekt vydáno pravomocné stavební povolení. "Naším cílem je dokončit tento projekt v létě 2022, tedy aby se v průběhu tohoto období dalo stěhovat. To znamená, že hrubá stavba bude dokončena do zimy příštího roku. Byty bude prodávat pan Petr Fibichr ze společnosti EURO REALITY ZLÍN, více na eurorealityzlin.cz,uzavírá Petr Kvapil. Více o projektu rezidence Ševcovská naleznete na stdevelopment.cz/rezidence-sevcovska-zlin.

autor článku: AB