Poděkování za rok 2023 a plány do roku 2024 společnosti ST development

30.12.2023

Na závěr letošního roku jsme pro vás připravili krátkou bilanci naší developerské činnosti. Rok 2023 byl pro nás velmi produktivní, ale zároveň jej považujeme za jeden z nejnáročnějších za posledních více než 15 let. Prioritami roku 2024 pro nás bude dokončení projektu Rezidence Čechova v Přerově a zahájení výstavby projektu Rezidence Kotelna v Uherském Hradišti za průběžné výstavby projektu Rodinných domů Sýkory ve Zlíně. Dále budeme rozšiřovat naše portfólio nájemních jednotek, jelikož nájemní projekt Nová Tenice v Uherském Hradišti vykazuje dlouhodobě obsazenost 99% a podpořil samotné zlepšení lokality Stará Tenice.

Projekty v Uherském Hradišti

Na začátku letošního roku jsme zkouladovali a předali projekt Sluneční terasy IIII, kterým jsme kompletně uzavřeli výstavbu projektu Sluneční terasy v lokalitě Mařatice. Během roku jsme se dohodli s městem Uherské Hradiště na podmínkách a uzavřeli smlouvy stran výstavby projektu Rezidence Kotelna ve Staré Tenici a vše nyní směřuje k zahájení demoličních prací na jaro roku 2024, od léta nás pak čeká výstavba samotná. Tento projekt pro nás představuje jednu z nejvyšších priorit pro následující rok. Očekáváme že to bude jeden z nejnáročnějších projektů který jsme doposud realizovali, jelikož se jedná o devíti patrovou budovu s podzemním parkováním.

Projekty v Otrokovicích

Projekt  Bílé domy Otrokovice se nám v letošním roce podařilo úspěšně dokončit, zkolaudovat a v termínech předat novým majitelům. Těší nás kvalitativní posun o který jsme usilovali v rámci realizace tohoto projektu. V Otrokovicích budeme pokračovat projektem Rezidence Sýpka, který jsme bohužel museli odložit skrze projekt Rezidence Kotelna na druhou polovinu roku 2024.

Projekty v Přerově

Na projektu Rezidence Čechova v Přerově intenzivně pracujeme, plánujeme jej zkolaudovat v průběhu dubna - května příštího roku a do léta předat jednotky novým majitelům či nájemníkům. V případě projektu Rezidence Čechova se jedná o kompletní rekonstrukci původní historické stavby s rozšířením a nástavbou, do nynějška patří tento projekt mezi nejnáročnější z projektů z koordinačního, stavebního i pracovního hlediska.  

Projekty ve Zlíně

Projektem Rodinné domy Sýkory ve Zlíně jsme rozšířili naše portfólio a výstavbu rodinných domů, kterou jsme zahájili na podzim roku 2023. V současnosti máme prodané první domy a ve výstavbě budeme pokračovat celý příští rok. Nově vzniklá rezidenční lokalita Sýkory se nachází na západním okraji širšího centra města Zlína.

Poděkování závěrem

Tímto chceme poděkovat všem našim klientům, kolegům, spolupracovníkům a dodavatelům s nimiž dlouhodobě spolupracujeme a se kterými počítáme do roku 2024. 

Na závěru si ještě dovolíme malou ukázku jednoho z exkluzivních projektů na kterých pracujeme…

autor článku: AD