Projekt Bílé domy v Otrokovicích je vstřícný i vůči zájemcům o vlastní bydlení. Nově se zahájily přípravy studie dalšího projektu v Otrokovicích.

19.10.2021

Společnost ST development vstupuje do Otrokovic projektem Bílé domy. V rámci tohoto projektu se chce na základě vývoje současného trhu s bydlením zaměřit kromě investičních bytů také na zájemce o vlastní bydlení. Pro zájemce o větší počet investičních bytů byly zahájeny práce na studii projektu Sýpka v Otrokovicích, kde se bude uvažovat o výstavbě přibližně 100 nových bytů.

Podpora zájemců o vlastní bydlení

Společnost ST development vnímá současný trend vysoké poptávky po investičních bytech a z tohoto důvodu zahájila přípravy studie nového projektu Sýpka v Otrokovicích. Zájemcům o vlastní bydlení chce vyjít vstříc už projektem Bílé domy Otrokovice. "Bílé domy jsou úvodním projektem v Otrokovicích, avšak už nyní chystáme v této lokalitě další projekt. To je důvod, proč jsme omezili počet zakoupení více bytů jedním kupujícím v rámci projektu Bílé domy Otrokovice​​​​​. Tímto krokem chceme dát reálnou možnost zakoupit si investiční byt či nové bydlení co nejvíce klientům. Každý si tak může zakoupit maximálně jeden jednopokojový, dvoupokojový či třípokojový byt.​ Zájemcům o vlastní bydlení nabízíme výhodné  podmínky v rámci složení kauce. Jedná se o složení kauce ve výši 10% z celkové částky, zbylých 90% částky kupující složí až po kolaudaci. Požadujeme tedy nižší kauci než je tomu v případě konkurenčních projektů, zároveň od klientů nepožadujeme žádné průběžné placení," říká jednatel společnosti ST development Petr Kvapil. 

Jen v předprodeji se na základě reklamy a příspěvků na sociálních sítích ozvalo přibližně 70 zájemců na 56 bytových jednotek. Tito zájemci budou zástupci společnosti ST development osloveni v průběhu října. Za první týden od zveřejnění projektu je rezervována téměr polovina projektu.

Projekt má pravomocné stavební povolení, jedná se tak už o třetí projekt se stavebním povolením, který společnost ST development zakoupila. To jí obratem umožňuje nabízet jednotlivé byty k prodeji a zároveň nic nebrání tomu začít stavět. "Stavbu zahájíme nejpozději na jaro příštího roku s termínem dokončení v průběhu léta či podzimu v roce 2023. O projektu již máme informace na webových stránkách www.stdevelopment.cz/bile-domy s tím, že jsme pro tento projekt speciálně udělali online rezervační systém. Zájemci, kteří do něj dostali přístup, uvidí, které byty jsou již obsazeny a které jsou k dispozici. Kvůli vysokému zájmu o byty jsme se s hlavním prodejcem panem Petrem Fibichrem z EURO REALITY ZLÍN domluvili tak, že během října oslovíme všechny z aktuálních 70ti zájemců. Pokud by zůstaly nějaké byty volné, tak půjdou do oficiální inzerce a do prodeje od začátku listopadu,"  říká Petr Kvapil

Projekt Sýpka s dostatečným počtem bytů

Projekt Rezidence Sýpka bude situován v místě, kde se aktuálně nachází objekt restaurace Sýpka v Otrokovicích. "Restaurace se bude ještě několik let provozovat po dobu, kdy budeme tento projekt povolovat. Je to krásné místo, které je obklopené zelení. Budeme zde chtít zachovat park, který je kolem tohoto objektu. Plánujeme studii velkého projektu o 100 bytech, tak abychom poptávky po investičních bytech a po bytech na bydlení byli schopni uspokojit. V této lokalitě se budeme primárně zaměřovat na dostatečnou kapacitu parkovacích míst, tak aby většina byla  situována v rámci podzemního parkování.​​​​​​​ Chtěli bychom zde stavět do tří maximálně čtyř let. Tedy aby jsme v tomto časovém rozsahu dokončili projekt Bílé domy a zároveň byli schopni zahájit předprodej projektu Sýpka," uzavírá Petr Kvapil.

autor článku: MM