Rezidence Čechova v centru Přerova nabídne 52 bytů, atraktivní ceny a hypoteční klauzuli.

24.6.2022

Společnost ST development rozšiřuje svou působnost do Přerova v Olomouckém kraji. V rámci projektu Rezidence Čechova, situovaném v centru Přerova, se bude jednat o částečnou demolici, rekonstrukci čtyř podlaží a nástavbu dvou moderních. Tento projekt, disponující pravomocným stavebním povolením, nabídne 52 bytových jednotek a 4 komerční jednotky. Předprodej bude spuštěn o letních prázdninách. Oficiální prodej bude zahájen od září, stavba projektu bude zahájena od listopadu. Dokončení projektu je plánováno na přelom roků 2023 a 2024.

Jedná se o zajímavý a členitý projekt, který je situován v centru Přerova, kde se počítá s rekonstruovanou historickou fasádou se sochami přímo na fasádě a velkými vchodovými dveřmi. "V nabídce je celkem 56 jednotek. Pro větší komfort a obslužnost zde zřídíme dva výtahy a dvě samostatná schodiště. V nabídce budou byty 1+KK až 3+KK v optimálních výměrách. Tedy 26 až 36 metrů čtverečních pro 1+KK, 45 až 55 metrů čtverečních pro 2+KK a 70 až 80 metrů čtverečních pro  3+KK. Ke každému bytu je k dispozici sklep, většina  bytů bude s balkóny a terasami. Budou zde zastoupeny také komerční jednotky - například pro zubaře či pro banku v podloubí. V projektu se počítá s 31 rezervovanými stáními, vedle projektu jsou navíc také další veřejná stání. Ceny jednotek budou začínat na částce 1,5 milionu a končit na částce 5,5 milionu," říká jednatel společnosti ST development Petr Kvapil. 

ST development chce pomoci se zajištěním hypotéky s výhodnější úrokovou sazbou

Díky vysokým hypotečním sazbám a tlaku ČNB dochází k průběžnému zdražování úvěrů, což přirozeně zhoršuje dostupnost bydlení a zvyšuje jeho cenu. Snahu ČNB zabránit růstu inflace zvyšováním úrokových sazeb vnímá společnost ST development v otázce bydlení jako kontraproduktivní. A sice tak, že tyto kroky sníží dostupnost koupě bydlení prostřednictvím hypoték. "Taková situace stěžuje celkovou dostupnost jakýchkoliv bytů na úvěr. To znamená, že byty budou opět více kupovat investoři ze svých vlastních prostředků a úspor, ostatní zájemci o nové bydlení bohužel půjdou do nájmu. Tento postup zapříčiní nárůst cen nájmu a může eskalovat až v nájemní krizi," říká jednatel společnosti ST development Petr Kvapil. 

Právě z toho důvodu přichází společnost ST development s nabídkou "hypoteční klauzule" do svých smluv. "Byla by škoda, aby si naši klienti v současné době sjednávali hypotéky za nevýhodných podmínek. Když si u nás uzavřou smlouvu o smlouvě budoucí a složí nyní kauci ve výši 10% kupní ceny, počkáme z jejich strany na uzavření výhodnější hypotéky v letech 2023 či v roce 2024. Pokud by hypotéku nedostali, tak jim tuto kauci vrátíme nazpět bez jakýchkoliv sankcí. Zákazníci si tak u nás mohou pořídit byt a když by se jim reálně stalo, že na hypotéku nedosáhnou, peníze jim jednoduše do koruny vrátíme. Touto cestou jdeme primárně vstříc cílové skupině rodin se zájmem o vlastní bydlení. Chceme tedy podpořit kupování bytů pro přímé bydlení, nikoliv jen jako investiční bydlení," uzavírá Petr Kvapil.

Byty bude prodávat pan Petr Fibichr ze společnosti EURO REALITY ZLÍN, více na eurorealityzlin.cz.

autor článku: AD