Chytrá energie pro Q.City

30.1.2019

Moderní a ekologické bydlení ve spojení s přírodou. To je Q.City. Nejinak je tomu i u dodávky energií. „Vedle šetrného hospodaření se srážkovou vodou či extenzivních zelených střech se tak klienti nové bytové výstavby mohou těšit na ekologickou dodávku elektřiny i tepla, která šetří životní prostředí i jejich peněženku,“ říká Petr Kvapil, jednatel ST development.

A v čem ona „chytrost“ spočívá? Chytrá energie pro Q.City je součástí širší technologické Vize chytrý dům, kterou realizuje místní provozovatel CTZ s.r.o., spolehlivý dodavatel tepla v Uherském Hradišti, jenž má s energiemi více než dvacetiletou zkušenost. Pro výrobu energií zde využije kogenerační jednotku, vybudovanou přímo v místě nové výstavby. Jednotka vyrábí nejen elektřinu, ale současně i teplo. Tím šetří přes 20 % paliva, snižuje náklady i škodlivé emise.

A to není všechno. „Vize chytrý dům přináší elektřinu přímo z vaší čtvrti, s garancí výhodné ceny a přehledem aktuální spotřeby. Vycházíme tak vstříc požadavkům zákazníků, kterým tak chceme usnadnit každodenní život pomocí technologických inovací,“ říká Kamil Ondra, jednatel společnosti CTZ s.r.o., která má v portfoliu svých služeb také nepřetržitý 24hodinový dispečink.

Jak se vyrábí elektřina pro Q.City?

autor článku: CTZ s.r.o.