Děkujeme našim klientům. Jaké plány chystáme v roce 2020?

20.12.2019

V závěrečném článku tohoto roku jsem si pro vás připravil shrnutí naší činnosti v letošním roce. Současně vám chci představit naše plány pro nadcházející rok. Úvodem mi však dovolte, abych poděkoval nejen všem našim klientům, ale také všem obyvatelům na sídlišti Východ. Za celý tým ST development bych vám chtěl popřát klidné prožití vánočních svátků a úspěšný a magický rok 2020!

Dokončení projektu Q.CITY

V rámci projektu Q.CITY jsou tři bytové domy  dokončeny, zkolaudovány a už v nich bydlí lidé. V lednu zbývá dokončit jen poslední dům. S tímto předáním dojde k řádnému úklidu v okolí lokality a našemu následnému přesunu do lokality Stará Tenice.V rámci tohoto projektu se do dvou let podařilo  dokončit 124 bytů .

​​​​​​​S městem UH.Hradiště se aktivně snažíme dohodnout na koncepci nového dětského hřiště. Naším záměrem je darovat pozemky v hodnotě 700 tisíc korun za účelem vzniku nového a multifunkčního dětského hřiště, které by sloužilo všem obyvatelům lokality sídliště Východ. K těmto pozemkům jsme navíc přidali finanční dar ve výši 300 tisíc korun se záměrem vybudovat skutečně jedinečné a moderní dětské hřiště, které si obyvatelé této lokality zaslouží. Tento krok vnímáme jako velké poděkování pro všechny obyvatele sídliště. Celý záměr je již schválen zastupitelstvem Uherské Hradiště.

Plány pro rok 2020: Přesun do lokality Stará Tenice, ale také do okresu Zlín

Od března příštího roku začneme s  rekonstrukcí ubytovny. Více o projektu se dočtete v tomto článku. Bude se jednat o typ kompletní rekonstrukce. Začneme výměnou oken, pokračovat budeme přístavbou lodžií, fasádou a kompletní rekonstrukcí interiérů. Rekonstrukce bude trvat přibližně rok a půl, tedy přibližně do poloviny roku 2021. Rekonstrukce bude probíhat částečně po jednotlivých patrech. Chceme udržet obsazenost a nájemníky stěhovat do těch nových bytů postupně. Chci tak předejít domněnkám, že bychom měli nájemníky jednorázově vystěhovat. 

 U Rezidence Kotelna, což je přístavba, budeme s městem Uherské Hradiště řešit majetkoprávní vztahy a projektování. Tato stavba započne nejdříve v roce 2021. V druhé polovině roku 2020 se plynule vratíme k projektu Sluneční terasy IIII. U tohoto projektu nás velmi potěšil enormní zájem klientů o tento dům.

Na konci roku se po půlročním úsilí podařilo zasmluvnit atraktivní lokalitu v Otrokovicích. Bude se jednat o výstavbu nového komplexu bytového domu o osmi patrech a více jak 100 bytech s podzemním parkováním. 

Příjemně nás překvapila vstřícnost vedení Otrokovic. Během necelých 4 měsíců došlo ke změně územního plánu, což bylo schváleno zastupitelstvem města Otrokovice. A také díky této zkušenosti diverzifikujeme naši činnost také do okresu Zlín a aktivně se zajímáme o projekty v samotném městě Zlíně. 

autor článku: Petr Kvapil