Představujeme nový projekt v Otrokovicích reagující na zvýšenou poptávku po investičních bytech

19.5.2021

Společnost ST development se rozšiřuje o třetí lokalitu. Po Uherském Hradišti a Zlínu tak nově přibudou také Otrokovice. Primárním záměrem projektu s názvem Bílé domy Otrokovice je nabídnout dostatek investičních bytů v nové lokalitě.

Nová investiční příležitost v jiném okrese

Projekt Bílé domy Otrokovice nabízí dva nové bytové domy, celkem se jedná o 54 bytů, dva komerční prostory, garáže, dostatek venkovních stání a zeleň kolem bytových domů. "Na realitním trhu aktuálně není dostatek investičních bytů. Investoři o ně však mají zájem a chtějí investovat především do malometrážních bytů jako jsou jedno nebo dvoupokojové byty. Z tohoto důvodu bude projekt Bílé domy Otrokovice zaměřen na menší byty, které chceme nabídnout budoucím klientům z Otrokovic, ze Zlína, ale také z Uherského Hradiště. Oproti projektu Rezidence Ševcovská ve Zlíně, kde se ukazuje, že zde lidé z Uherského Hradiště byt z důvodu vyšší ceny nekoupí, budou byty v Otrokovicích cenově příznivější. Jsme tedy zvědaví na zájem hradištských investorů, protože cena bytů v Otrokovicích je podobná těm v Uherském Hradišti s tím, že výnos je naprosto totožný. Víme, že lidé na Uherskohradištsku chtějí investovat a pronajímat, ale zároveň se nedívají mimo svůj okres. Naopak si ztěžují na nedostatek bytů ve svém regionu. Právě proto chceme nabídnout nové možnosti ve vedlejším okrese. Lokalita města Otrokovice nabízí potenciálním investorům značnou poptávku po nájemním bydlení z důvodu historicky silného průmyslu a velkého množství firem, které zaměstnávají obyvatele, tedy potenciální nájemníky. Samozřejmě očekávám, že tato lokalita bude atraktivní, jak pro klienty z Otrokovic, tak ze Zlína," říká jednatel společnosti ST development Petr Kvapil. ​​​​​​​​​​​​​​

Projekt se stavebním povolením

Jedná se tak už o třetí projekt, který jsme za období dvou let zakoupili se stavebním povolením. "Administrativní zatížení při povolování projektu je neúnosné především z časového hlediska, volíme proto variantu zakoupení projektu s pravomocným stavebním povolením. Projekt Bílé domy je již zesmluvněn a do předprodeje půjde v říjnu letošního roku, již nyní je možné se zapsat na seznam zájemců. Byty bude opět prodávat pan Petr Fibichr ze společnosti EURO REALITY ZLÍN ve spolupráci  s hypoteční specialistkou Ing. Anetou Durďákovou. Výstavba by měla začít v lednu 2022 ihned poté, kdy dokončíme projekt Stará Tenice v Uherském Hradišti," doplnil Petr Kvapil.

Brzy se chystá  další expanze v Otrokovicích, kdy se bude jednat o rezidenční bytový komplex.


autor článku: CD