Připravili jsme zbrusu nový projekt Rezidence Kotelna II v Uherském Hradišti

15.4.2022

Po 3 letech intenzivních snah povolit výstavbu dvou bytových domů s parkovacím domem v Nové Tenici v Uherském Hradišti přichází společnost ST development s novým plánem. A sice postavit pouze jeden dům v rámci projektu Rezidence Kotelna II, situovaný na pozemku bývalé kotelny.

"Proti původní vizi dvou bytových domů s parkovacím domem sehrála významnou roli kombinace nedostatečné podpory ze strany vedení města a nevole ze strany tamních občanů Staré Tenice. Pro nás nejpodstatnějším faktorem bylo ale skokové zdražování cen stavebních materiálů, prací a především rozhodnutí investovat do projektů v dalších městech. To vedlo k našemu následnému rozhodnutí nestavět dva bytové domy a zároveň nefinancovat stavbu parkovacího domu a plánovanou revitalizaci podstatné části sídliště Stará Tenice," vysvětluje jednatel společnosti ST development Petr Kvapil. O původní projekt Rezidence Kotelna byl v předchozích letech ze strany veřejnosti enormní zájem. Evidovali jsme více než 80 zájemců. Již nyní víme, že tuto poptávku nebudeme schopní pokrýt. 

Rezidence Kotelna II zlepší také situaci s parkováním

Nový projekt Rezidence Kotelna II nabídne 34 bytů a 2 parkovací patra. "Aktuálně nebudeme řešit parkovací dům a zpoplatněná místa na parkování. V okolí kotelny vybudujeme 36 veřejných parkovacích míst. Celkově plánujeme vybudovat 61 míst: 25 rezervovaných krytých stání a 36 venkovních veřejných míst. Veřejná místa  by měla přes den řešit také parkovací potřeby objektu Akropolis, večer a v noci by pak měla především řešit parkovací potřeby jak projektu Rezidence Kotelna II, tak i okolí a tedy zlepšit stávající situaci ohledně parkování v této lokalitě. Celý projekt je samozřejmě navržený tak, aby se tam parkovací dům dal v budoucnu kdykoliv dostavět," říká jednatel společnosti ST development Petr Kvapil.

Moderní bydlení nabídne zelení porostlé terasy či fotovoltaickou elektrárnu na fasádě a střeše 

Projekt nabídne moderní dům v bílé fasádě s opravdu vysokým standardem v podobě zelení porostlých teras, velkoformátových hliníkových oken, fotovoltaické elektrárny na fasádě a střeše budovy, podlahového vytápění, bezpečnostních dveří a dalších nadstandartních prvků. V Uherském Hradišti by se tak mělo jednat o prvotřídní stavbu."Vzhledem k množství rozestavěných staveb, které teď máme, jsme tento projekt schopni zahájit nejdříve v průběhu léta příštího roku. Nyní jsme si vyhradili rok na vyřízení povolení stavby. Předprodej plánujeme zahájit  na podzim tohoto roku, bližší informace poskytne manažer projektu pan Jan Barák z RK Sluneční reality," uzavírá jednatel společnosti ST development Petr Kvapil.

autor článku: MN