Q.City Mařatice: Práce začaly, první kolaudace bude už za 14 měsíců

28.3.2018

Dlouho plánovaný projekt nových domů, které splňují veškeré nároky na pohodlné a moderní bydlení, se stává realitou. V uplynulých dnech jsme zahájili výstavbu prvních dvou z celkem čtyř budoucích bytových domů pod společným názvem Q.City v lokalitě Mařatice-Východ. A nejen nám doslova rostou před očima.

V tuto chvíli probíhají zemní práce, které pro nás opět zajišťuje rodinná stavební společnost Rybárik. Ta se navíc postará i o komunikace a inženýrské sítě, na kterých aktuálně pracuje.

Pro nás je to již druhý projekt s investorem a doufám, že ne poslední. Mám rád nové výzvy a projekty, které nás na jednou stranu posunou dál a na druhou stranu přinesou místní aglomeraci nové moderní možnosti bydlení s dostatkem parkovišť, zelených ploch a dětských hřišť. Je hezké, že jsme se tady sešly tři rodinné firmy a vše funguje," pochvaluje si Marek Rybárik.​

Navíc už se staví hrubé stavby, které nám u projektu Q.City dodává stavební společnost Navláčil. Jedná se o velkou rodinnou firmu ze Zlína, se kterou se nám velmi dobře spolupracovalo už na projektu Sluneční terasy III.

„Rádi pracujeme na projektech, které přispívají k rozvoji regionu, a vítáme každou novou zkušenost. Těší nás, že můžeme spolupracovat i s jinou rodinnou firmou, tentokrát s developerem,“ pochvaluje si spolupráci Bc. Martin Navláčil jr.

Tam, kde v tuto chvíli zejí díry v zemi, budou stát za rok a pár týdnů krásné nové bytové domy. Ten, který ponese jméno Q.City NW Green, plánujeme dokončit a zkolaudovat do konce dubna 2019. Jeho „bratr“ Q.City NW Brown ho bude následovat za pouhé dva měsíce – v červnu 2019. Bytové domy opět nabídnou zájemcům o kvalitní bydlení bytové jednotky od velikosti 1 + kk až po velkorysé 4 + kk.

„Už v tuto chvíli jsou bytové jednotky 1 + kk a 2 + kk vyprodány. Stále ale máme k dispozici krásné rodinné byty 3 + kk o rozloze 84 m ² s lodžií a jedinečné 4 + kk s podlahovou plochou 107 m ², 15metrovou ter​asou a slunolamy,“ říká Petr Kvapil z developerské společnosti ST Development, která projekt Q.City realizuje.

Velmi brzy už ale ST Development zahájí stavby i zbývajících dvou domů. „Začátek prací plánujeme na podzim 2018. Kompletně bychom chtěli mít hotovo a předat všechny byty v Q.City novým spokojeným majitelům do konce roku 2019,“ dodává Petr Kvapil.

Byty v komplexu Q.City nabídnou svým obyvatelům vysoký standard bydlení, terasu, lodžii nebo balkon pro každý byt, nadstandardní bytovou plochu, chybět nebude ani zeleň a dětské hřiště.

autor článku: Petra Kučerová