Q.CITY: moderní bydlení v atraktivní lokalitě

1.2.2018

Sny obyvatel Uherského Hradiště o vlastním, krásném a moderním bydlení i nadále plní ST development. Po projektu Sluneční terasy, díky kterému už spokojeně bydlí desítky rodin, přichází s Q.City – moderním komplexem čtyř bytových domů, které opět nabídnou nadstandardní podlahovou plochu, vysoký standard, terasu, lodžii nebo balkon pro každý byt, a to vše za bezkonkurenční ceny na lokálním trhu.

Pojmenování Q.City vychází z pracovního názvu Quad City, což znamená čtyřdomí nebo městečko se čtyřmi stejnými, symetricky umístěnými domy. „Nakonec jsme se rozhodli název zjednodušit na lépe vyslovitelné a zapamatovatelné Q.City. Jednoduše budou lidé říkat, že bydlí na Kvéčku,“ prozrazuje perličku Petr Kvapil z ST development.

Rezidenční lokalita Q.City začne už za pár týdnů vyrůstat na sídlišti Východ. Sestávat bude, jak vychází z názvu, ze čtyř samostatných bytových domů, které ale budou integrovány do jednoho celkového komplexu. Tvořit budou jeden celek, moderní, ekologický a samozřejmě i urbanistický.

„Povolovací procesy už máme téměř za sebou a stavět začneme se začátkem roku 2018. Potěšující pro nás je, že investiční byty o velikosti 1+kk a 2+kk jsou už nyní téměř všechny zadané. Rodinné byty 3+kk a 4+kk jsou samozřejmě zájemcům stále k dispozici,“ uvádí jednatel ST development Petr Kvapil.

Tyto byty, vhodné pro rodinné bydlení, budou splňovat veškeré standardy moderního bydlení. V každém ze čtyř domů bude celkem k dispozici až 31 bytů, ale jak už bylo řečeno, některé z nich už nyní znají své nové majitele. „I když se bude jednat o krásné a nadstandardní bydlení, stále se snažíme o to, aby cena za metr čtvereční byla v rámci Uherského Hradiště bezkonkurenční,“ podotýká Petr Kvapil.

Důležitým aspektem bude také ekologická udržitelnost a okolí nových bytových domů se souhrnným názvem Q.City. „Stejně jako u předchozích projektů plánujeme i u Kvéčka výsadbu zeleně a taky nové dětské hřiště, i to bude samozřejmě odpovídat dnešním přísným standardům.“

Komplex bytových domů Q.City bude koncipován tak, aby bral ohled na životní prostředí a umožnil jeho obyvatelům život ve spojení s přírodou. Proto bude mít například i vlastní fotovoltaickou elektrárnu nebo systém založený na unikátním ekologickém hospodaření se srážkovou vodou.

autor článku: Petra Kučerová