Rok 2020 ve znamení rozvoje a posunu do centra města Zlína

18.12.2020

Rok 2020 byl pro každého náročným rokem. O to více jsme se snažili dostát závazků vůči našim klientům a přinést jim tak více radosti v rámci nového bydlení. V závěrečném článku vám nabízíme krátké bilancování a zároveň naše plány pro příští rok.

Nejpodstatnější činností letošního roku bylo zahájení rekonstrukce ubytovny ve Staré Tenici. "V rámci rekonstrukce ubytovny jsme dodrželi vše, co bylo slíbeno. Rekonstrukce probíhá za nepřetržitého provozu tak, abychom dodrželi termíny a zároveň zachovali stávající kapacitu bytových jednotek. Obyvatelé ubytovny  jsou postupně stěhováni, přičemž stěhování probíhá v maximální opatrnosti. Do konce příštího roku bychom rádi kompletně dokončili objekt A i B," říká jednatel společnosti ST development Petr Kvapil.

Zájem o Rezidenci Ševcovská nás potěšil

K úspěšnému mylníku letošního roku tak patří projekt Rezidence Ševcovská, který je vstupním projektem společnosti ST development do statutárního města Zlína. Od zahájení prodeje v druhé polovině listopadu 2020 byly uzavřeny rezervace na 25% bytových jednotek na tomto projektu, který se nám podařilo koupit po více jak ročním vyjednávání. "Těší nás zájem o tento projekt, kde během druhé poloviny ledna začneme částečnou demolicí a vydemolováním zbytku objektu na úroveň hrubé stavby. Zhruba do tří měsíců pak následně začneme s výstavbou, na projekt bylo vydáno pravomocné stavební povolení již v roce 2019," doplňuje Petr Kvapil.

Pozitivní posun v projektu Sluneční terasy IIII

V pondělí (7.12.) schválilo Zastupitelstvo města Uherské Hradiště územní plán a otevřelo tak prostor pokračovat v realizaci projektu Sluneční terasy IIII. Projekt je více než rok kompletně rezervován. "Tímto domem zakončíme projekt Sluneční Terasy. Přidali jsme navíc jedno patro, nové architektonické a projektové prvky, další balkóny a také vnitřní garáže, či venkovní kryté parkoviště zapuštěné pod terén. Nejpozději v létě se budeme snažit začít stavět s tím, že v roce 2022 bude projekt kompletně dokončen," ​​​​​​​dodává Petr Kvapil.

Naše plány pro rok 2021

Plány druhé poloviny roku 2021 nejsou pro společnost ST Development ještě  kompletně známy. Ve hře je projekt Rezidence Kotelna ve Staré Tenici v Uherském Hradišti a nebo ,,100 bytovka" v Otrokovicích. "Usilovně pracujeme na všech našich projektech, ale roce 2021 budeme již muset z kapacitních důvodů upřednostnit projekt u kterého bude pozitivnější postup v rámci povolovacího procesu." říká Petr Kvapil z ST Development.

"Rád bych touto cestou chtěl poděkovat všem našim dodavatelům a partnerům za spolupráci v tomto roce. S jejich spoluprací počítáme také na dalších projektech," doplnil Petr Kvapil závěrem.

autor článku: MM