Rok 2022 ve znamení nových projektů, poprvé také mimo Zlínský kraj

17.12.2021

Rok 2021 byl převážně ve znamení dalšího rozvoje projektů ve Zlínském kraji. Krátký přehled našich projektů předkládáme níže a zároveň představujeme novinku v podobě naší expanze mimo Zlínský kraj. Kromě samotného reportu však chceme převážně poděkovat všem našim klientům a obchodním partnerům za spolupráci v letošním roce a zároveň popřát úspěšný rok 2022 plný zdraví.

Pracujeme na sedmi projektech

"Stejně jako v loňském roce byla také letošní činnost ST development poznamenána pandemií Covid 19. Přesto jako společnost děláme  pro realizaci současných a přípravu budoucích projektů maximum. Pracujeme na projektech, jejichž hodnota se blíží k hranici 1,5 miliardy korun. Téměř polovina je již v realizaci. Aktuálně pracujeme na projektu Ševcovská ve Zlíně, na projektu Sluneční terasy IIII v Uherském Hradišti, dokončujeme projekt Nová Tenice v Uherském Hradiště a zahajujeme výstavbu projektu Bílé domy v Otrokovicích," říká Petr Kvapil z ST development.

Projekt Bílé domy Otrokovice

Nový projekt Rezidence Čechova v centru  Přerova

Společnost ST development nově rozšíří svou působnost také mimo Zlínský kraj. Od příštího roku se hodlá zaměřit na Olomoucký kraj, konkrétně přesune svou působnost do statutárního města Přerova. "Je pravda, že jsme nedávno uzavřeli akvizici projektu přímo v centru Přerova. Projekt se bude jmenovat Rezidence Čechova a nabídne 48 bytů a 3 komerční jednotky. Jedná se o další projekt kupovaný již s vydaným stavebním povolením. Opět půjde o částečnou demolici a přístavbu. Je to náš první projekt mimo Zlínský kraj a v podstatě je to první vlaštovka v rámci další plánované expanze. Přerov jako statutární město má navíc obrovský potenciál a doposud doplácelo na to, že se zde nestavělo. V rámci developerských projektů se nyní primárně zaměřujeme na centra měst, jelikož ekonomika projektů v okrajových lokalitách se nyní rapidně zhoršila skrz třetí masivní vlnu zdražení stavebních prací a materiálů. I přes rostoucí průměrnou cenu za metr čtvereční bytové plochy v celé České republice se bohužel některé projekty stávají nerentabilními," říká Petr Kvapil.

Rezidence Čechova Přerov

Projekční příprava a povolování projektů

V průběhu příštího roku se v rámci projekčního týmu ST development budou  připravovat dva projekty. "Souběžně budeme připravovat projekt Sýpka v Otrokovicích a  novou podobu projektu Rezidence Kotelna v Uherském Hradišti, u kterého jsme se po téměř 3 letech prací rozhodli opustit záměr výstavby parkovacího domu a celkově hodláme projekt zmenšit. Oba projekty si budou podobné, zahrnují například demolici původního objektu a parkování v podzemí. Oba projekty začneme aktivně vyřizovat v průběhu příštího roku," říká Petr Kvapil.

Rezidence Kotelna Uherské Hradiště

O výstavbě rozhodne i přístup měst

To, který projekt bude prvně zrealizován, bude odvislé i od samotného přístupu měst Uherského Hradiště a Otrokovic. "Poprvé budeme povolovat projekt v jiném městě než v Uherském Hradišti. Projekt, který bude povolen dříve, bude z naší strany prioritou. Sami jsme zvědaví, jak k tomu vedení měst z Uherského Hradiště a Otrokovic přistoupí a jaké budou výsledné podmínky pro spolupráci. Díky tomu, že během posledních dvou let kupujeme už 4 projekt se stavebním povolením, máme možnost porovnat si podmínky výstavby mezi Uherským Hradištěm, Zlínem a Otrokovicemi. Z dosavadních zkušeností vyplývá, že nejnáročnější podmínky má Uherské Hradiště. A to i za předpokladu, že jak Zlín, tak i Otrokovice mají vyšší metrovou cenu v prodeji," doplňuje Petr Kvapil. 


"Závěrem chci speciálně poděkovat všem klientům projektu Sluneční terasy IIII za to, že ochotně akceptovali prodloužení termínu dokončení projektu a navýšení prodejních cen v důsledku několika vln masivního zdražení stavebních prací, materiálů a komplikací se samotnými dodávkami,"  uzavírá Petr Kvapil.

autor článku: BC