Rozvoj bytových projektů ST development na počátku roku 2021

9.4.2021

Společnost ST development má v rámci své činnosti v letošním roce své první čtvrtletí úspěšně za sebou. Nabízíme krátkou bilanci našich projektů s působností ve Zlínském kraji.

Projekt Nová Tenice v Uherském Hradišti

Projekt Nová Tenice v Uherském Hradišti, zaměřující se na rekonstrukci bývalé ubytovny, pokračuje dle původních plánů. Aktuálně jsme dokončili rekonstrukci vnějšího pláště projektu. Z hlediska rekonstrukcí interierů je projekt v polovině již dokončených prací, 125 jednotek je zrekonstruováno a nastěhováno nájemníky, na zbylých 125ti se pokračuje dál. Do konce kalendářního roku se předpokládá dokončení rekonstrukce včetně nastěhování všech nájemníků. "Projekt má moderní vzhled, lodžie v betonovém odstínu, skleněné výplně s bílo-šedou fasádou. Tato koncepce je návratem k barevným kombinacím původních panelových domů avšak v moderním hávu,"  říká jednatel společnosti ST development Petr Kvapil.

Součástí rekonstrukce je také přístup ST development k provozování objektu: "Mnohem důrazněji dohlížíme na udržování majetku a stavy jednotlivých jednotek prostřednictvím pravidelných kontrol. Jde nám o svědomitý a zodpovědný přístup všech nájemníků bez výjimky. Tedy tam, kde se z hlediska nájemníků nejedná o zodpovědný přístup, nájemní vztahy bez výjimky ukončujeme. Velká část nájemních vztahů však zůstává i nadále zachována. Aktuálně jsme spustili možnost rezervací rekonstruovaných nájemních jednotek. Zájemci se mohou hlásit v RK Sluneční Reality," doplňuje Petr Kvapil.

Fotovoltaika v Nové Tenice

V rámci projektu Nová Tenice se podařilo naprojektovat a projekčně vyřešit zakomponování fotovoltaické elektrárny s ohebnými panely na celé střeše. Jedná se o složitější řešení, protože tyto panely budou instalovány ve výšce 24 metrů. "Smyslem tohoto kroku je směřovat projekt k větší ekologičnosti a následovat trend využívání obnovitelných zdrojů. Na tuto komponentu nečerpáme žádnou dotaci, naopak do ní investujeme vlastní prostředky. K realizaci této fotovoltaické elektrárny dojde na konci tohoto kalendářního roku," dodává Petr Kvapil.

Rezidence Ševcovská ve Zlíně

Aktuálně je projekt ve fázi dokončování demolice a zahajování výstavby. Více o projektu si můžete přečíst ZDE. Po dokončení rekonstrukce v Uherském Hradišti se budou veškeré stavební kapacity stěhovat právě do Zlína. Bližší informace pro zájemce o bydlení v centru Zlína poskytne RK Euro Reality Zlín.

Sluneční terasy IIII v Uh.Hradišti

V prosinci 2020 schválilo Zastupitelstvo města Uherské Hradiště územní plán a otevřelo tak prostor pokračovat v realizaci projektu Sluneční terasy IIII. Před letními prázdninami se začne s výstavbou, po dokončení projektu tak ST development uzavře výstavbu v lokalitě sídliště Mařatice - Východ. 

Další expanze ve Zlínském kraji

V rámci expanze připravuje společnosti ST development další projekt ve Zlínském kraji. Plánem je spuštění prodeje bytů na podzim letošního roku. "Bude se opět týkat o lokalitu, která bude blízko Zlína. Projekt bude z větší části zaměřený na malometrážní byty. To znamená, že se bude jednat převážně o investiční byty. Aktuální poptávku po těchto bytech nejsme schopní pokrýt v plném rozsahu, proto pracujeme na tom, abychom byli schopní na podzim zahájit prodej. Pokračujeme v trendu, kdy se snažíme urychlit dodání bytů klientům tím, že kupujeme projekty s již vydaným stavebním povolením," uzávírá jednatel společnosti ST development Petr Kvapil.​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

autor článku: RED