Sluneční terasy IIII: víc parkovacích míst i prostoru pro život

28.11.2018

Práce na bytovém komplexu Q.City jsou v plném proudu, přesto už v těchto dnech napínáme síly k dalšímu projektu – novému bytovému domu Sluneční terasy IIII. Poptávka po bytech v Uherském Hradišti je totiž překvapivě velká. Sluneční terasy IIII navíc zájemcům nabídnou ještě vyšší komfort a kvalitu bydlení.

Bytový dům Sluneční terasy IIII vyroste pod stejnojmenným domem s označením III. A to tak, aby zůstala zachována uliční linie, celkový design a duch projektu, jeho jednotný styl. „Takzvaná čtverka nebude nijak narušovat okolní zástavbu ani například výhled z bytů na projektu Sluneční terasy. Nový územní plán, který brzy vejde v platnost, by nám měl povolovat postavit až šest pater, ale právě v rámci zachování kvality bydlení všech obyvatel v této lokalitě jsme se nakonec rozhodli jen pro pět,“ vysvětluje jednatel ST Development Petr Kvapil.

Bytový dům Sluneční terasy IIII uzavře celou ulici a vzhledem k územnímu plánu by za ním žádné další domy v budoucnu už vyrůst neměly.

Víc parkovacích míst? Bude, a pro všechny

Po dohodě s městem Uherské Hradiště jsme v minulosti upustili od záměru zbudovat víc parkovacích míst, a tak se mezi komplexem domů Q.City a Slunečními terasami I nachází především zeleň. U každého z domů Slunečních teras I, II a III bylo vybudováno 27 parkovacích míst. Ovšem parkování je v lokalitě Východ dlouhodobě problematické. „Proto u Slunečních teras IIII vyroste téměř 40 parkovacích míst. Ta budou určena nejen pro obyvatele čtyřky, ale i volně k prodeji ostatním obyvatelům lokality. Doufáme, že to dlouhodobý problém s parkováním alespoň částečně vyřeší. Naším cílem je celkový rozvoj kvality bydlení v této lokalitě,“ říká Petr Kvapil.

Ještě vyšší standard bydlení

V tuto chvíli začne realitní kancelář Sluneční reality nabízet zájemcům byty na Slunečních terasách IIII, které je možné prohlédnout si v katalogu včetně vizualizací. „Podlahová plocha bytů 3+kk a 4+kk zůstala zachována. Na základě studie jsme ale došli k závěru, že rodina nejvíce času tráví v obývacím pokoji s kuchyňským koutem, a proto jsme je zvětšili na úkor chodby. Dojde tak ke zlepšení životního prostoru obyvatel,“ vysvětluje Jan Barák z RK Sluneční reality.

Byty navíc dostanou ještě kvalitnější dveře a podlahy, a u francouzských oken podlahové fancoily. A i když dokončení bytového domu Sluneční terasy IIII je naplánováno na konec roku 2020, v předprodeji jsou byty už dnes. „Byty v komplexu Q.City máme kompletně vyprodané a klienti na nás vyvíjejí tlak, poptávka po bytech je opravdu velká. Z toho důvodu mají zájemci možnost si závazně rezervovat byty na Slunečních terasách IIII už teď, ještě dřív, než jsme vůbec začali stavět. Rád jim poskytnu veškeré potřebné informace,“ dodává Jan Barák.

autor článku: Petra Kučerová