Zájemci o nové bydlení v Uherském Hradišti doplácí na nedostatek bytů. Situace se dlouhodobě nelepší.

15.10.2020

Bavíte-li se s občany města Uherského Hradiště na téma nového bydlení, řada z nich začne podléhat skepsi. Stěžují si na malou nabídku nových bytů, zároveň je zarážejí vysoké ceny aktuálně nabízených bytů. Stávající nemovitosti tak cenově míří nahoru především z toho důvodu, že na současném trhu není dostatek nových bytů.

Tuto situaci dokládájí naše projekty v lokalitě Uherského Hradiště, které čekají na stavební povolení. "Například jsme počítali s tím, že nový územní plán bude schválen na konci roku 2018 či během roku 2019. Zpoždění na schválení nového územního plánu je tak značné, že jsme byli nuceni přehodnotit celkový pohled na naše projekty a aktivně se zabývat koupí projektů se stavebním povolením, nikoliv jejich samotným vyřizováním," říká jednatel společnosti ST Development Petr Kvapil. Původní projekt 

Projekt v centru Zlína

Po ročním vyjednávání se nám úspěšně podařilo koupit projekt se stavebním povolením v centru Zlína. Od listopadu budeme začínat předprodej a od nového roku začneme s výstavbou. Dále posuzujeme tři projekty se stavebním povolením. Jedná se o lokalitu Otrokovic, Olomouce a okolí Brna. O další projekty se aktivně zajímáme a poptáváme je. " doplňuje Petr Kvapil.

U všech těchto projektů je zarážející jedna věc: "Jak je možné, že v krajském městě Zlíně lze koupit projekt se stavebním povolením? Stejné nabídky jsme dostali na projekty v Olomouci, Otrokovicích či v Újezdě u Brna. Proč je tomu v Uherském Hradišti jinak? Již více než dva roky jsme Uherském Hradišti nezaznamenali projekt se stavebním povolením určený k prodeji. Enormní zájem o byty v Uherském Hradišti pak zbytečně vyvolává celkový růst cen bytů a pro občany města je to nevýhodná situace, která bude i nadále pokračovat" říká Petr Kvapil.  

Čtyři měsíce od veřejné diskuze projektu Rezidence kotelna a stále bez odezvy.

Situace však ještě v letošním roce vypadala docela nadějně. A to v momentě, když vedení města Uherské Hradiště uspořádalo pro občany veřejnou diskuzi pod názvem Kulatý stůl (více v článku zde). V rámci tohoto setkání byly řešeny věcné připomínky od občanů na projekt Rezidence kotelna. "Jsem potěšen úrovní setkání, pan starosta Blaha moderoval celou debatu velmi věcně a my jsme dostali prostor zodpovědět všechny dotazy občanů. Jsem spokojen s tím, že nám bylo umožněno věcně vysvětlit, co zamýšlíme," ​​​​​​​uvedl tehdy Petr Kvapil. Bohužel, od té doby se situace dále neposunula a vedla k současnému záměru společnosti ST Development vyvíjet své aktivy mimo Uherské Hradiště.

autor článku: TT